Japońska kultura

Kultura japońska jest bardzo bogata kulturą i również bardzo przepiękną. W Japonii językiem urzędowym jest oczywiście język japoński. Domy i mieszkania w Japonii bardzo różnią się między sobą, gdyż w wiejskich regionach Japonii można jeszcze znaleźć tradycyjne domy z drewna i gliny, kryte dachówką. Kultura japońska przede wszystkim również wiąże się z kuchnią japońską. W tradycyjnej kuchni japońskiej wkłada się dużo pracy w przygotowanie potraw, i potrawy te często wykonywane są z surowych składników. Posiłek codzienny składa się głównie z ryżu, warzyw, zupy z pasty sojowej (miso), marynat i ryby lub mięsa. Jednak najbardziej popularna przyprawą jest sos sojowy, a znaną potrawą są cienkie paski surowej ryby (sashimi) z zielonym chrzanem. Dania japońskie z pozoru są bardzo proste, jednak trzeba uczyć się ich wiele lat, żeby stać się naprawdę dobrym kucharzem. Japończycy zwykle jadają pałeczkami, i myślę, że każdy z nas o tym dobrze wie. Japończycy nakrywając do stołu po lewej stronie stawiają miseczkę z ryżem, a po prawej z zupom, natomiast pałeczki leżą równolegle przed nimi. Po za tradycyjna kuchnią japońską, bardzo ważne w kulturze Japonii jest origami. Jest to sztuka składania papieru, znana w Japonii od najdawniejszych czasów, a dziś natomiast bardzo rozpowszechniona i ogromnie popularna praktycznie na całym świecie. Praktycznie każdy Japończyk potrafi z kawałka papieru wyczarować fantastyczny świat zwierząt i innych postaci czy przedmiotów. To co można wydobyć z kawałka papieru zależy przede wszystkim od fantazji i znajomości reguł składania. Taką główna zasadą origami jest przede wszystkim zaginanie papieru wzdłuż prostych linii we wszystkich kierunkach. Powstałe podczas zaginania papieru płaszczyzny są już tylko nakładane na siebie symetrycznie. Poza origami, czyi sztuką składania papieru, jest również ikebana, czyli japońska sztuka układania kwiatów, która dąży do stworzenia harmonii linearnej kompozycji, rytmu i koloru. Ikebana to nie tylko sztuka z kompozycji kwiatów, ale również z wazonów, łodyg, liści i gałązek.

Ciekawe wpisy z naszej witryny internetowej:

 • Cywilizacja Chinpiątek, Grudzień 18th, 2009Cywilizacja Chin (0)
  Kultura każdego kraju obejmuje liczne elementy, dzięki którym staje się on rozpoznawalny na tle […]
 • Czy Łódź to interesujące miejsce na spędzenie weekendu?wtorek, Maj 20th, 2014Czy Łódź to interesujące miejsce na spędzenie weekendu? (0)
  Trzeba zwrócić uwagę, że chociaż w naszym kraju tak naprawdę od miast piękniejsza jest przyroda, […]
 • Najtańsze noclegiwtorek, Maj 8th, 2012Najtańsze noclegi (0)
  Lato to czas, w którym wiele osób decyduje się na urlop. Trudno jest bowiem pracować, pracować i […]
 • Krajobraz Egiptuczwartek, Maj 10th, 2012Krajobraz Egiptu (0)
  Krajobraz Egiptu jest piękny, jeśli chodzi o bogactwa naturalne, jakie posiadają Egipcjanie i […]
 • Dla emerytówponiedziałek, Marzec 19th, 2012Dla emerytów (0)
  Niektórym ludziom wydaje się, że ludzie starsi nie mają już ochoty na podróżowanie. Czy aby na […]
 • Pożyczki na podróżeponiedziałek, Maj 14th, 2012Pożyczki na podróże (0)
  Byłoby wspaniale, gdyby każdego współcześnie żyjącego człowieka było stać na to, by podróżować. […]
 • Na ostatnią chwilęwtorek, Maj 1st, 2012Na ostatnią chwilę (0)
  Co nagle, to po diable. Rzeczywiście, jest w tym powiedzeniu dużo racji. Niestety, nie wszyscy […]
 • Co zrobić, aby mieć możliwość wypocząć od wielkiego miasta?sobota, Czerwiec 21st, 2014Co zrobić, aby mieć możliwość wypocząć od wielkiego miasta? (0)
  Kiedyś Polska była tym krajem, w którym znacząca ilość społeczeństwa najzwyczajniej w świecie żyła […]
 • czwartek, Maj 8th, 2014Turystka tworzona jest na bazie wielu istotnych podmiotów (0)
  Turystyka jest dziedziną, która w pewnym sensie uzależniona jest od kilku innych elementów, które […]
 • W jaki sposób wybrać dla siebie telefon komórkowyniedziela, Październik 5th, 2014W jaki sposób wybrać dla siebie telefon komórkowy (0)
  Dzisiaj telefon komórkowy jest posiadany niemalże każdego człowieka - przynajmniej jeśli w rachubę […]

Komentowanie jest wyłączone